Jak to działa

Celem każdej naszej słuchawki prysznicowej i aeratora jest ograniczenie przepływu wody przy jednoczesnym zachowaniu komfortu mycia. Dobrej jakości urządzenia zmniejszają zużycie wody, a co za tym idzie spowodują znaczne obniżenie Twoich rachunków za zimną wodę, za jej podgrzanie (np. rachunków za gaz) i odprowadzenie ścieków.

 

Co składa się na zmniejszenie zużycia wody?

 

1. Zwiększenie zawartości powietrza w strumieniu wody

Dzięki temu optycznie strumień wygląda podobnie, ale jest w nim mniej wody. Efekt ten osiąga się stosując aeratory ze strumieniem igiełkowym lub napowietrzonym.

 

2. Ograniczenie maksymalnej wielkości przepływu wody

Ten sposób oszczędzania wykorzystuje się zarówno przy aeratorach jak i słuchawkach prysznicowych. Maksymalna wielkość przepływu zostaje ograniczona do takiej, która jest niezbędna do komfortowego użytkowania. Poniższe filmy doskonale pokazują jak wielka jest różnica pomiędzy zwykłą i oszczędną instalacją:

 

 

3. Zwiększenie siły strumienia wody przy zastosowaniu dyszy

Efekt dyszy wykorzystuje się tylko w wodooszczędnych słuchawkach prysznicowych. Zastosowanie tej metody sprawia, że przy bardzo niskim przepływie uzyskuje się silniejszy niż w normalnej słuchawce prysznicowej strumień. Poniższy film pokazuje różnicę pomiędzy zwykłą i oszczędną słuchawką prysznicową:

 

 

Czym różnią się nasze aeratory od innych?

Aeratory montowane fabrycznie w bateriach najczęściej napowietrzają wodę, ale nasze dodatkowo ograniczają maksymalną wielkość przepływu wody (np. nie więcej niż 2.5 litra wody na 1 minutę, nawet przy maksymalnym odkręceniu kurków). Dzięki temu nasze produkty są bardziej oszczędne nawet od aeratorów montowanych w drogich bateriach.

Słuchawki prysznicowe z naszej oferty działają zupełnie inaczej niż standardowe. Wykorzystują efekt dyszy, dzięki czemu uzyskuje się silny strumień wody przy niskim przepływie wody. Nasze słuchawki prysznicowe mają niższy przepływ wody i silniejszy strumień od zwykłych.