Jak wybrać właściwy produkt

Czy podgrzewasz wodę piecykiem bez zbiornika na ciepłą wodę?

Tego typu piecyki (najczęściej "junkersy" lub "piece przepływowe") włączają się dopiero po odkręceniu ciepłej wody. Aby zapewnić prawidłowe działanie instalacji, kup produkty o stałym przepływie powyżej 4l/min lub aeratory firmy Hihippo z regulowanym przepływem.

Czy masz bardzo zakamienioną wodę?

Jeżeli tak warto kupić produkty Terla FreeLime, ponieważ są one całkowicie odporne na osadzanie kamienia. Wszystkie słuchawki prysznicowe, które sprzedajemy również wykazują się bardzo dużą odpornością na osadzanie kamienia. Warto wymienić słuchawkę na nową, żeby zaoszczędzić jak najwięcej i nie przejmować się już nigdy kamieniem.

Czy masz niskie ciśnienie?

W tym wypadku szczególnie polecamy słuchawki prysznicowe oparte na zasadzie dyszy Venturiego. Ta technologia pozwala uzyskać bardzo silny strumień wody przy małym przepływie. Tego typu słuchawki są oznaczone klasą A+.

Jakie ograniczenie przepływu będzie odpowiednie?

Aby komfort korzystania z wody pozostał niezmieniony należy zakupić produkty z odpowiednim ograniczeniem przepływu wody. Spójrz na tabelę poniżej.

 

 

Rodzaj baterii

Zalecana wielkość przepływu

Bateria umywalkowa w WC

Zobacz produkty dla tej baterii »

Tutaj można montować produkty o dowolnie małym przepływie (zalecamy do 3l/min). Ta bateria używana jest tylko do mycia rąk, a do tej czynności wystarczy niewielka ilość wody.

Bateria umywalkowa w łazience

Zobacz produkty dla tej baterii »

Zalecany przez nas przepływ to 2,5 - 3,0 l/min. Bateria umywalkowa w łazience jest używana do wielu czynności (golenie, mycie twarzy, zębów), które wymagają odpowiednio większego strumienia wody dla zachowania komfortu.

Bateria kuchenna

Zobacz produkty dla tej baterii »

W baterii kuchennej należy zamontować aerator z przepływem 4,0 - 5,0 l/min. Taki przepływ gwarantuje komfortowe zmywanie czy napełnianie naczyń, a jednocześnie generuje znaczne oszczędności.

Bateria wannowa

Zobacz produkty dla tej baterii »

Do wanny polecamy słuchawki prysznicowe o klasie oszczędności A. Strumień z tych słuchawek jest delikatny, dzięki temu w takcie używania słuchawki woda nie będzie rozpryskiwać się na boki.

Jeżeli chcesz zastosować tańsze, ale również skuteczne rozwiązanie, zamontuj regulator prysznicowy o przepływie 6 l/min do małej lub średniej słuchawki prysznicowej albo 8 l/min do dużej słuchawki prysznicowej.

Bateria prysznicowa

Zobacz produkty dla tej baterii »

Najlepszym wyborem pod prysznic są słuchawki z wbudowaną dyszą Venturiego. Przy niskim poborze wody generują bardzo silny strumień. Podniesione ciśnienie wody poprawia komfort kąpieli oraz ułatwia spłukiwanie długich włosów.

Jeżeli chcesz zastosować tańsze, ale również skuteczne rozwiązanie, zamontuj regulator prysznicowy o przepływie 6 l/min do małej lub średniej słuchawki prysznicowej albo 8 l/min do dużej słuchawki prysznicowej lub deszczownicy. Regulatory prysznicowe o przepływie 4 l/min należy stosować tylko ze słuchawkami prysznicowymi posiadającymi dyszę Venturiego.