Certyfikaty BREEAM i LEED - produkty EcoVand spełniające wymogi branży budowlanej i instalacyjnej

Autor: Justyna Barańska, opublikowano 24-11-2023
5,0
(3)

Obecnie troska o środowisko oraz przestrzeganie norm ekologicznych stały się kluczowymi priorytetami dla przedsiębiorstw. W kontekście branży budowlanej i instalacyjnej, istnieje rosnące zapotrzebowanie na produkty, które nie tylko spełniają rygorystyczne kryteria certyfikatów ekologicznych, ale także skutecznie oszczędzają wodę. W odpowiedzi na te potrzeby, marka EcoVand prezentuje innowacyjną linię produktów, w tym słuchawki prysznicowe i perlatory, które nie tylko zmniejszają zużycie wody, lecz także spełniają normy certyfikatów BREEAM i LEED.

Spis treści:

1. Certyfikaty BREEAM i LEED 2. Nowa linia produktów EcoVand a kryteria certyfikatów BREEM i LEED 3. Proces certyfikacji z EcoVand 4. Produkty spełniające wymogi 5. Korzyści z wyboru produktów EcoVand

Certyfikaty BREEAM i LEED

Certyfikaty BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) oraz LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) są międzynarodowymi standardami oceny zrównoważonego budownictwa. Są one uznawane jako wyznaczniki wysokich standardów ekologicznych i efektywności energetycznej w projektach budowlanych.

Certyfikat BREEAM kładzie duży nacisk na efektywność energetyczną budynków. Ocenia się m.in. stosowanie odnawialnych źródeł energii, systemów oszczędzających energię elektryczną i cieplną, a także skuteczność izolacji termicznej.

Certyfikat LEED zwraca uwagę na efektywne zarządzanie wodą, obejmujące m.in. systemy do zbierania deszczówki, efektywne spłukiwanie toalet, ograniczenie odpływu wód deszczowych i innowacyjne rozwiązania oszczędzające wodę. Certyfikat LEED nagradza także zastosowanie nowatorskich technologii zwiększających efektywność energetyczną i redukujących wpływ na środowisko.

Nowa linia produktów EcoVand a kryteria certyfikatów BREEM i LEED

Produkty EcoVand zostały zaprojektowane z myślą o spełnianiu jasno określonych parametrów przepływu, co zostało potwierdzone badaniami oraz kompletną dokumentacją. Te parametry są zgodne z wymaganiami stawianymi przez inspektorów BREEAM oraz LEED, co sprawia, że produkty EcoVand są idealnym wyborem dla projektów budowlanych dążących do uzyskania certyfikacji zrównoważonego budownictwa.

Proces certyfikacji z EcoVand

Po złożeniu zamówienia, udostępniamy klientom kompletny zestaw dokumentów niezbędnych do procesu certyfikacji oraz wypełniania kart materiałowych na budowę. Udostępniamy pełne karty techniczne produktów, które zawierają szczegółowe informacje dotyczące parametrów przepływu oraz stanowią cenne narzędzie dla architektów, inżynierów i projektantów, którzy mogą dokładnie dostosować produkty do potrzeb konkretnego projektu.

Każdy produkt EcoVand mający kontakt z wodą posiada atest higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny (PZH) oraz dokument Krajowej Deklaracji Właściwości Użytkowych (KDWU). Komplet dokumentów zapewnia szybkie wypełnienie dokumentacji budowlanej.

Produkty spełniające wymogi

Perlatory spełniające kryterium 2 l/min

Perlatory spełniające kryterium 3 l/min

Perlatory spełniające kryterium 4 l/min

Perlatory spełniające kryterium 5 l/min

Słuchawki prysznicowe spełniające kryterium 6 l/min

Regulatory prysznicowe spełniające kryterium 4 l/min

Regulatory prysznicowe spełniające kryterium 6 l/min

Regulatory prysznicowe spełniające kryterium 8 l/min

Korzyści z wyboru produktów EcoVand

1. Zmniejszenie zużycia wody

Wybierając produkty EcoVand, inwestor podejmuje skuteczne działania w kierunku redukcji zużycia wody. Produkty EcoVand zostały zaprojektowane z myślą o efektywnym wykorzystaniu zasobów wodnych, co przekłada się na realne oszczędności dla użytkowników końcowych oraz korzyści dla środowiska.

2. Zgodność z normami certyfikatów BREEAM i LEED

Produkty EcoVand nie tylko spełniają najwyższe standardy ekologiczne określone przez certyfikaty BREEAM i LEED. Dzięki temu, inwestor ma pewność, że jego projekt spełnia najwyższe wymagania zrównoważonego budownictwa, co może wpływać pozytywnie na atrakcyjność inwestycji w oczach potencjalnych najemców, klientów czy inwestorów.

3. Oszczędności finansowe

Efektywne zarządzanie zasobami, takimi jak woda, przekłada się również na oszczędności finansowe. Redukcja rachunków za wodę, związana z użyciem produktów EcoVand, stanowi istotny element rentowności inwestycji. Ponadto, zastosowanie ekologicznych rozwiązań może również skutkować uzyskaniem różnych ulg podatkowych czy dotacji.

4. Zobowiązanie do ekologicznego budownictwa

EcoVand nie tylko dostarcza produkty, ale również symbolizuje zobowiązanie do ekologicznego budownictwa. Wybór tej marki świadczy o świadomości inwestora i jego chęci aktywnego uczestnictwa w tworzeniu zrównoważonych projektów. To również pozytywnie wpływa na wizerunek firmy, zwiększając jej atrakcyjność wśród społeczności lokalnej.

Wybierając produkty EcoVand, inwestor nie tylko inwestuje w efektywne rozwiązania techniczne, ale również aktywnie wspiera tworzenie projektów zrównoważonych, dbających o przyszłość środowiska i społeczności lokalnych. To strategiczne podejście do inwestycji, które przynosi korzyści na wielu płaszczyznach.

Justyna Barańska

Justyna Barańska

ekspertka Savinga.pl

Dodaj komentarz

wpisz minimum 3 znaki
wpisz minimum 20 znaków